08-21-2019

Leedu president tunnustas Eesti juhte

Teisipäeval, 20.augustil, külastas Eestit Leedu president Gitanas Nauseda, et tervitada Eesti valitsusjuhte ja ettevõtjaid Eesti taasiseseisvumispäeva puhul.

President rõhutas, et Eestit ja Leedut seovad omavahel mitmed ajaloolised sündmused, suur armastus vabaduse vastu ning lugupidamine rahvuspärandi ja riigi kodanike heaolu suhtes.  

„Me kogunesime oma suurlinnade tänavatele tohututesse rahvahulkadesse, et taastada ajaloolised õigused ning inimlik väärikus, mis meilt vägivaldselt olid võetud. Me näitasime oma moraalset üleolekut ja kartmatust vaenlase vastu, kes oli meist palju tugevam. Kui aeg kord kätte jõudis, ehitasime tugevad barrikaadid, kuid rahva tõeline tugevus väljendudus hoopis lauludes ja ühendatud kätes. Me soovisime oma riikidele vabadust, ega jätnud kellelegi võimalust kahelda selles, et meie ühtsust ei ole võimalik murda,“ sõnas Leedu president ning soovis Eesti rahvale üksmeelt, jõukust ja vankumatut otsustavust oma riigi loomisel ja edendamisel.

Kadriorus toimunud pidulikule vastuvõtule oli kutsutud ka Eugesta Eesti pikaaegne tegevjuht Mindaugas Melinis (pildil paremal).

Allikas: Leedu presidendi kantselei 

Presidendivastuvott