10-05-2015

Eugesta toetas Lootuse küla

Eugesta sai mõned nädalat tagasi abipalve Lootuse külast. Tegemist on Harjumaal Laitse lähedal paikneva mittetulundusühinguga, mille eesmärgiks on sotsiaalselt vähekaitstud ja probleemsete inimeste – alkoholi- ja narkosõltlaste – võõrutamine, rehabiliteerimine ja abistamine tavaühiskonda naasmisel.

Kuna mitmed tooted, mis Lootuse küla esialgses soovide nimekirjas seisid, on esindatud Eugesta tooteportfellis, leidsime võimaluse ja pidasime vajalikuks nende tegemisi toetada.
Kenal 30.septembril käiski meie esindus Laitse kandis külas ja andis üle esimese koguse vajaminevaid tarbeid – šampoone ja dušigeele, hambapastat- ja harju, puhastusvahendeid, kohvifilterid, teed ja margariini, hommikuputru ja kuivaineid ning palju muud. Abisaajad olid siiralt tänulikud ja ka meie nägime, et toetus läks õigesse kohta.
Külaskäigu raames anti ka lühiülevaade Lootuse küla tegutsemise eesmärgist ja tänastest rõõmudest ja muredest. Võõrutusprogrammis osalejad tegelevad igapäevaselt nii hinge harimise kui töökasvatusega. Tegemist ei ole kinnipidamisasutusega kuid igapäevane reziim on meestel paigas. Ainult nii on lootus endistest narkomaanidest ja alkohoolikutest taas töökad ühiskonna liikmed kasvatada.
Lootuse küla aktiivile jääb soovida jõudu-jaksu ja loodetavasti leiame võimaluse neid ka edaspidi toetada.
Lisainfo: www.lootusekula.ee

20151001 090845IMG 2315